Gastronomi dünyasının yıldız şefleri ‘creativity’ konuşmak üzere Türkiye’ye geliyor!

The world famous gastronomic stars will come to Turkey!

Dünyaca ünlü gastronomi yıldızları Türkiye’ye geliyor! 17 Kasım tarihinde Wyndam Grand Istanbul Levent’te gerçekleşecek olan IV. Uluslararası Gastromasa Gastronomi Konferansı bu yıl dünya gastronomisinin 16 önemli ismini bir araya getiriyor.

Dünya gastronomisi ile Türkiye gastronomisi arasında köprü kuran ve her geçen gün dünya gastronomisinde adından söz ettiren Gastromasa Konferansı’nın bu yılki teması ‘yaratıcılık’. İnovatif fikirleriyle dünya gastronomisinde fark yaratan başarılı şefler etkileyici tekniklerini gösterecek.

Kendi restoranlarında seçecekleri ürünler ile canlı workshop’lar ve tadım etkinlikleri gerçekleştirecek. Türkiye’yi dünyada temsil eden Uluslararası Gastromasa Gastronomi Konferansı’nı kaçırmayın!

IV. The International Gastromasa Gastronomy Conference will be held in the Wyndam Grand Istanbul Levent, brings together 16 major names of world gastronomy this year. Gastromasa Conference continues to grab attention worldwide which builds bridge between Turkish and world gastronomy.

This year theme of Gastromasa is ‘creativity’. Successful chefs who make a difference in world gastronomy with their innovative ideas will show their impressive techniques.

They will make workshops and tasting activities with products that choose from their country. Do not miss the Gastromasa Turkey International Gastronomy Conference, which represents Turkey around the world!