#SPYOUNGCHEF: Euro Asia Regional Final 2019 8 Ekim’de gerçekleşecek

S.Pellegrino Young Chef 2020’nin Avrupa Asya bölgesel finali 8 Ekim 2019’da Moskova’da Bolşoy Tiyatrosu’nda gerçekleşecek.

Rusya Federasyonu, Finlandiya ve Letonya’daki ALMA Mutfak Okulu tarafından seçilen en iyi on genç şef, imza yemeklerini yerel jüriye sunan yedi profesyonel aşçıdan oluşan canlı bir yemek yarışmasıyla karşı karşıya kalacak. Şeflerin seçeceği en yaratıcı tabak büyük finalde bölgeyi temsil edecek.

Jüride yer alan şefler: Vladimir Mukhin (Rusya), Aram Mnastakanov (Rusya), Sergey Berezuskiy (Rusya), Adrian Quetglas (Rusya), Angelica Udeküll (Estonya), Linnea Vihonen (Finlandiya) ve Inga Paernum (Estonya).

Tüm genç şef finalistlerin listesine buradan bakabilirsiniz

Yarışmada toplamda dört kategoride ödül verilecek:

S.Pellegrino Young Chef Ödülü: Her bölge için bağımsız bir şef jüri ve Seven Sages tarafından Grand Finale’de verilen bu ödül, rakipsiz teknik becerilere, özgün bir yaratıcılığa ve Gastronomi hakkında olağanüstü yeteneklere sahip olan şefe verilecek.

S.Pellegrino Sosyal Sorumluluk Ödülü: Sosyal olarak sorumlu uygulamalar ilkesini temsil edecek yemek için gıdada sürdürülebilirlik konusunda uluslararası olarak ses getirene verilecek.

Acqua Panna Ödülü: Dünyadaki 50 ülkeyi temsil eden mentorlar tarafından, tabaktaki farklı kültürler arasındaki mükemmel bağlantıyı yansıtacak olan yemek için verilecek.

Dördüncü ödül de Fine Dining Lovers’ta oylanan ve yemeklerinde kişisel inançlarını en iyi şekilde temsil eden genç şefler için verilecek Fine Dining Lovers Düşünce Ödülü.

İlerleyen zamanda nasıl oy kullanılacağına dair ayrıntılı bilgi Fine Dining Lovers’ın internet sitesinde duyurulacak.

Gelişmeleri #spyoungchef etiketiyle de takip edebilirsiniz.