Sushi Restaurant Araki, üç Michelin yıldızının hepsini kaybetti

Londra Mayfair’deki suşi restoranı Araki’nin üç Michelin yıldızı elinden alındı. Londra’nın en küçük restoranlarından biri olan ve şefin sadece 10 kişiye sunum yaptığı Araki ayrıca düzenli gelen konuklar için özel bir odada altı kişiye kadar hizmet veriyor. 2014 yılında Mitsuhiro Araki tarafından açılan ve tadım menüsünün kişi başı 310 paund olduğu Araki şehrin en pahalı restoranlarından biri olarak görülüyor.

Daha önce Tokyo’da üç yıldızlı bir restorana sahip olan ve bir yıl içinde Londra’daki ilk yıldızını kazanan Araki, başka bir restoran açmak için Mart 2019’da Hong Kong’a taşınmıştı. Daha sonra Mitsuhiro Araki’nin yerine 2015’ten beri birlikte çalıştığı ve bu yılın başlarında GQ dergisi tarafından “olağanüstü yetenekli” olarak nitelendirilen Marty Lau geçmişti.

Mutfak uzmanları, Araki’nin yıldızlarından birini kaybedebileceğini tahmin ederken, birkaçı bir yıldan daha az bir süre içinde tüm yıldızlarını kaybedeceğini söylüyordu.

Marty Lau da konuyla ilgili: “Michelin 2020 rehberinden silinmenin utanç verici olduğunu düşünüyorum ama usta Mitsuhiro Araki’nin ayrılmasından sonra adil bir karar ve bu durumu yeni bir başlangıç ​​olarak kabul ediyoruz. Michelin’den de bir açıklama beklemiyoruz. Daha çok çalışarak kendimizi kanıtlamaya devam edeceğiz” dedi.